Havuzlarda Hijyen

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Havuz İnşaat Hizmetleri

Havuzlarda Hijyen

Dünya ve Türkiye gündeminin tamamını oluşturan Coronovirüs salgınıyla baş etmeye çalışırken hijyen konusu başta kişisel temizlik ve beraberinde ortak kullanım alanlarında temizlik konularını da dikte eder hale gelmiştir. Havuzlarda hijyen konusunu ele alacağımız bu yazımızda öncelikle havuz gibi toplu kullanım alanlarının sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kullanıma açılmasını diliyoruz.

Dünya ve Türkiye gündeminin tamamını oluşturan Coronovirüs salgınıyla baş etmeye çalışırken hijyen konusu başta kişisel temizlik ve beraberinde ortak kullanım alanlarında temizlik konularını da dikte eder hale gelmiştir.  Havuzlarda hijyen konusunu ele alacağımız bu yazımızda öncelikle havuz gibi toplu kullanım alanlarının sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kullanıma açılmasını diliyoruz.

Halk sağlığının bir bütün halinde sağlanması ve yayılmanın durdurulması için yapılan son düzenlemeler ile sizin de bildiğiniz gibi toplu kullanım alanlarına bir süreliğine kapatma kararı getirildi. Elbette bu günlerin geçeceğiniz ve sağlıklı zamanlarımıza yeniden kavuşacağımızı biliyoruz. Fakat bu zamanların bize gösterdiği bir gerçek vardır ki o da hijyen kurallarına sadece salgın zamanlarında değil her daim dikkat edilmesi gerekliliğidir.

Havuz gibi özellikle sezonlarında yoğun talep alan yerlerde hastalıkların önüne geçebilmek ve sağlıklı bir tatil süreci yaşayabilmek adına dikkat edilmesi gereken detayların daha da önem kazandığı aşikârdır. Havuzlarda hijyen dendiği zaman aklımıza ilk gelen kalabalık olan yerlerden ve gözle görülür temizliği konusunda şüphe duyduğumuz yerlerden kaçınmak olacaktır.

Peki, gözle görülmeyen hijyeni nasıl sağlarız?

Buradaki en büyük yardımcımız tabii ki havuz katkı maddeleri olacaktır. Bir katkı maddesi ile nasıl hijyen sağlanır diyenler için evlerinde kullandıkları temizlik katkı maddelerini öne sürebiliriz. Kimyasal dendiği zaman ürperen bir toplum olarak, temizliğin özellikle de toplu alanlarda yapılacak temizliğin kimyasalsız olamayacağını belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Klorlama, ph düzenleyici, yosun önleyici gibi maddeler havuz kimyasallarının en bilinenleridir. Bunların kullanımları, havuz kullanım sıklığına, havuzun büyüklüğüne ve yapılan testlere bağlı olarak yine aynı bilgiler ışığından belirlenen periyotlarda kullanılmalıdır. Evlerinizde bulunan havuz için kullanılacak madde yeterliliği ile bir sosyal tesisteki kullanılacak madde yeterliliği elbette aynı olmayacaktır. Bu konuda uzman görüşü çok önemlidir.

Havuzlarda sağlamak istediğiniz hijyeni ya da görmek istediğiniz temizliği garanti etmeniz elbette mümkün değildir. Fakat uzman desteği ile yapılan havuz temizliği sizler için daha ikna edici olabilecektir. Havuz yaptırmak ailesi olarak gerek havuz inşaatı gerekse de havuz temizliği konusunda sizlere sınırsız çözümlerimiz ile destek oluyoruz.