Havuz Bakım Hizmetleri

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Havuz Bakım Hizmetleri

Havuz bakım hizmetleri bir kaç farklı başlık altında toplanmaktadır. Başta insan sağlığı ve güvenliği ilgilendiren bakımlar olmak üzere havuzun yapısal olarak da bakımını içeren bu hizmetler firmamız tarafından sağlanmakta ya da yapılacak bakım hizmetinin konusunda göre ilgili personellere gerekli eğitimler verilmektedir.

Havuzların sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılabilmesi için havuz inşaatının iyi yapılmasının yanı sıra havuz bakım hizmetlerinin düzenli olarak verilmesi de önemli bir faktördür. Özellikle umuma açık ve yoğun kullanıma sahip yüzme havuzlarda havuz bakım hizmetleri daha büyük önem taşır.

Firmamız İzmir Havuzculuk özellikle havuzların tesisat ve genel yapı hasarları konusunda bakımını uygulamaktadır. Bu kapsamda, yüzme havuzlarının elektrik tesisat bakımları, su tesisatı bakımları, yapısal özellikler ile ilgili bakımlar gerçekleştirilmektedir. Kimyasal bakım ve kimyasalların kullanımı ile ilgili gerekli bilgi, havuz temizliği ve diğer düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken işlemler hakkında bilgi havuz inşaatından sonra ilgili personele firmamız tarafından eğitim şeklinde verilmektedir.

 Yüzme havuzlarında özellikle hayati riske neden olabilecek başlıca yapılar elektrik tesisatı ve genel yapı hasarlarıdır. Elektrik tesisatındaki yalıtım, kablolama, topraklama düzenli olarak kontrol edilmeli ve eğer hasar gören yerler ve kablolar var ise ivedilikle tamiri gerçekleştirilmelidir. Yapısal hasarlar ise gerek havuz içerisinde gerekse havuz etrafındaki alanlarda yapı bozulmalarından kaynaklanan (döşeme kırıkları, aydınlatma cam hasarları, seramik kırık veya çatlakları vb.) hasarlardır. Bu tip hasarlar yaralanmalara neden olabilir. Havuzların bakımlarının düzenli olarak yapılması halinde bu tip sorunlar minimuma indirilebilir ve sorun konusundaki iş hacmi büyümeden kontrol altına alınabilir.

Düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken diğer havuz bakım hizmetleri ise kış bakımı, yaz bakımı, genel ve detaylı temizlik işlemleri, periyodik temizlikler, yüzme havuzu çanağının temizliği, su değişimleri sayılabilir. Havuzu kullanan kişilerin sağlığı ve güvenliği konusu asla göz ardı edilmemelidir. Firmamız talep ettiğiniz bakım hizmetlerine göre uygun bir hizmet takvimi oluşturarak uygun hizmet maliyetleri ile profesyonel olarak hizmet vermektedir. Özellikle inşaatını gerçekleştirdiğimiz havuzlarda, inşaat sonrası yapısal bakım hizmetlerimizin düzenli sağlanması halinde uzun ömürlü ve kalıcı yüzme havuzlarına sahip olabilirsiniz.